Unknown: strripos(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /home/yapistil/public_html/system/library/maza/browser.php on line 71gömme-rezervuar-tamiri
Başlıca Kategoriler
Hoş Geldiniz
Hesabım
Blog
Takip

Bize Ulaşın
  • Haritayı Göster
  • Ahmet Yesevi Mah. Biberlik Cad. No:70A/1 Sultanbeyli/İstanbul
  • Bizi arayın: 0216 498 9491

Sepetim

Alışveriş Sepetim

Alışveriş sepetiniz boş!

Ara Toplam: 0,00TL
Toplam: 0,00TL

%100 Güvenli Alışveriş

         0850 840 3146
Sipariş Takip
       0850 840 3146

Gömme Rezervuar Tamiri

Sezai Aktaş - 25 Şub 2019 2848 yorumlar
Previous Next
Gömme Rezervuar Tamiri
Gömme Rezervuar Tamiri


Bu yazımızda sizler için gömme rezervuar tamirine değineceğiz. İlk önce dilerseniz gömme rezervuarlar hakkında bilgi verelim.

2 tip gömme rezervuar vardır.

  • Tuğla duvarlar için gömme rezervuar

bunlarda 8lik ve 12lik olmak üzere kendi içinde ikiye ayrılır seçim yapılırken duvar kalınlığını göz önünde bulundurmalısınız. Bu tip gömme rezervuarlar genelde evlerde tercih edilmektedir.

  • Alçıpan tipi gömme rezervuarlar

Bu tip gömme rezervuarlar genellikle iş yerlerinde sonradan yapılan bölmelerde ve alışveriş merkezlerinde kullanılmaktadır. Etrafı çelik karkaslarla çevrili olduğundan alçıpan için oluşturulan karkaslara kolaylıkla montajı yapılabilmektedir ve aynı zamanda taşıma yükünü yere montajı sayesinde güçlendirmektedir.

Geberit markalı gömme rezervuarların depoları şişirme yöntemiyle üretildiği için tek parçadan oluşmaktadır yani bunu şu şekilde açıklayabiliriz bir balon düşünün bunu şişirdiniz eğer herhangi bir delik varsa bunu hissedebilirsiniz ve şişiremezsiniz Geberit Gömme Rezervuarlarda üretim aşamasında kontrolu gelişmiş teknolojiye sahip makineler tarafından yapılmaktadır. Deposuna duvar içerisinde herhangi bir zarar gelme ihtimali çok düşüktür. Depo içerisinde ki tüm parçalar duvarı kırmanıza gerek kalmadan kolay bir şekilde sökülmektedir. Bu sayede diğer markalardan daha kullanışlı ve dayanıklıdır.

 

GÖMME REZERVUAR TAMİRİ

Tamiratı için ise en önemli nokta markasını bilmeniz gerekiyor çünkü bazı yedek parçalara ihtiyacınız olabilir. Genellikle contalarında problem olmaktadır. Bazı su kaçırdığı durumlarda contasını uygun bir contayla değiştirdiğinizde problem giderilmektedir.

Kapağı söktüğünüzde içindeki parçalara kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Sökümünü yaparken dikkatli olmalısınız alt tarafta göremediğiniz noktalarda klipsli bağlantılar mevcut olabilir. Kapak sökümünden sonra sizi iki parça karşılayacaktır.

 

1-) Doldurma grubu

bu parçada kendi içerisinde conta ve birliştirici parçalardan oluşmaktadır. Gömme rezervuarın içerisine su doldurma işlevini yerine getirmektedir. Eğer su dolduktan suyu kesmeyi doluma devam ediyorsa bu parçayı değiştirmeniz gerekir. Normal şartlarda deponun haznesine göre 3-6-9 litre gibi su dolumu yapıldıktan sonra içerisinde yer alan su kesici ünite aktif olarak suyun daha dolmamasını sağlamaktadır. Doldurma grubunu gömme rezervuarın markasını öğrendikten sonra aynı markaya ve modele uygun bir doldurma grubu alıp değiştirerek bu gruptan olan problemi çözebilirsiniz.

diğer parça ise;

 

2-) Boşalta grubu

Bu parçada yine kendi içerisinde conta ve suyun boşaltımı için kaldırma mekanizmasından oluşmaktadır. Bu parçanın arızalı olduğu durumda ise taharet musluğu açılmamış olsa bile klozete sürekli su akmasına neden olmaktadır. Bu durumda ilk olarak contayı değiştirmekle işe başlayabilirsiniz. Contayı değiştirmek problemi gidermiyorsa bu parçayı değiştirmekten başka şansınız yok demektir. Yine marka ve modele uygun boşaltma gurubunu temin edip değiştirerek gömme rezervuarın problemsiz çalışmasını sağlayabilirsiniz.

 

 

Eğer sizinde kullanmış olduğunuz gömme rezervuar markası Geberit ise duvarı kırmanıza gerek kalmadan problemini kolay bir şekilde anlatıldığı gibi çözebilirsiniz.

Ürün yedek parça temini için sizler için hizmet vermiş olduğumuz https://www.yapistil.com/geberit adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

Uyarı: Yorum Metni 25 ile 1000 karakter arasında olmalıdır!
Uyarı: Adınız 3 ile 25 karakter arasında olmalıdır!
Uyarı: Geçersiz e-posta kimliği!
menu